Η κ Ε.Μπερβανάκη γεννήθηκε στη Ενότητα Λαππαίων Ρεθύμνης και είναι μητέρα τριών παιδιών. Είναι απόφοιτη νυχτερινού Λυκείου με σπουδές πάνω στην Πληροφορική και στην Οικονομία και Διοίκηση Επιχειρήσεων.
![](https://syndiasmos.koutsaledaki.gr/wp-content/uploads/2023/09/IMG_5462-4.jpg)
Η κ Ε.Μπερβανάκη γεννήθηκε στη Ενότητα Λαππαίων Ρεθύμνης και είναι μητέρα τριών παιδιών. Είναι απόφοιτη νυχτερινού Λυκείου με σπουδές πάνω στην Πληροφορική και στην Οικονομία και Διοίκηση Επιχειρήσεων.