25 Ιανουαρίου 2024
-
Σημεία ομιλίας της Επικεφαλής Δημοτικής Παράταξης «ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ»κ Ειρήνης Κουτσαλεδάκη στο Δημοτικό Συμβούλιο για τον Προϋπολογισμός Δήμου Ρεθύμνης 2024
Για εμάς έχει ουσία να δούμε τις συνθήκες μέσα στις οποίες συντάσσεται αυτός ο προϋπολογισμός: Από τη μια η χωρά μας έχει ανακτήσει την επενδυτική βαθμίδα, έχει σταθεροποιηθεί οικονομικά με έναν υψηλό ρυθμό ανάπτυξης και απομείωσης του χρέους και έχει κλείσει τις πληγές της πανδημίας του κορωνοϊού. Από την άλλη βιώνουμε συνθήκες γενικευμένης ακρίβειας,…